Aktuality

MAS Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. prosí občany o vyplnění elektronických dotazníků, ve kterých se můžete vyjádřit k potřebám v naší obci, aby se Vám tu lépe žilo.

Od 20. 5. 2021 začne v naší obci platit OZV č. 2/2021, o regulaci hlučných činností, která zakazuje provádění hlučných čínností v neděli od 12:00 do 22:00.

Kadeřnictví Světlana Uhlířová je od 5. 5. 2021 otevřeno. Můžete jej využít za dodržení některé z těchto podmínek.

ČEZ Distribuce, a. s. informuje o změně způsobu oznamování plánovaných odstávek elektřiny. Již nebude vylepovat papírová oznámení a přechází na elektronický způsob informování. Více informací zde.

VHOS Moravská Třebová nechal udělat rozbor vody v Bělé u Jevíčka. Výsledky naleznete v protokolu zde.

Připomínáme občanům, že přes připravované odkanalizovaní obce tlakovou kanalizací, které se nachází ve fázi projektové přípravy, je i nadále nutné vyvážet jímky a septiky.

Pro lepší informovanost o aktuálním dění v obci i s ohledem na současná krizová opatření, jsme pro Vás připravili nový komunikační kanál Hlášenírozhlasu.cz, díky kterému Vás budeme informovat prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu, popř. SMS zprávami. Celá tato služba pro Vás bude zcela zdarma, stačí se pouze přihlásit přes Internet ZDE nebo vyplnit ústřižek z informačního letáčku ZDE a vhodit jej do schránky na OÚ Bělá u Jevíčka.

Do fotogalerie byly přidány fotografie z těchto akcí:
- Bourání základů na hřišti 13. 1. 2021.


Aktuální opatření a veškeré potřebné informace o covid-19 a životních situacích včetně programů podpory naleznete přehledně, jednoduše a srozumitelně na Covid Portal.

Očkování proti covid-19:

MUDr. Šedrlová a MUDr. Trčková (MUDr. Křížová očkovat nebude) upozorňují zájemce o očkování, že pokud chtějí být očkování proti covid-19 u nich v ordinaci, nemají se registrovat v centrálním systému! Praktickému lékaři napište SMS nebo e-mail, ať s vámi s očkováním počítá.

Očkovat proti covid-19 se lze nechat také v tzv. očkovacích centrech, do nichž se lze registrovat prostřednictvím centrálního rezervačního systému dostupného na webových stránkách: registrace.uzis.cz.
Registrovat se v současné době mohou osoby patřící do některé z této skupiny:
- osoby ve věku 40 let a více,
- zdravotníci,
- nezdravotničtí pracovníci podílející se na poskytování zdravotní péče a péče o covid-19 pozitivní osoby,
- THP pracovníci ve zdravotnických zařízeních,
- osoby s chronickým onemocněním,
- osoby pečující o osobu v III. nebo IV. stupni závislosti,
- zaměstnanci kritické infrastruktura,
- akademičtí pracovníci VŠ.

Pokud si nevíte rady, poproste o pomoc někoho ze svých blízkých, zavolejte na bezplatnou linku 1221, příp. požádejte o pomoc svého praktického lékaře.Archiv: Aktuality 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006